Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zelda: Breath of the Wild - miecz Master Sword: jak wyciągnąć, ile serc potrzeba

Zadanie The Hero's Sword.

W The Legend of Zelda: Breath of the Wild powraca legendarny miecz znany fanom serii - Master Sword. Od innych mieczy wyróżnia się tym, że nigdy się nie zepsuje i nie zniszczy - w zamian potrzebuje jednak chwili na regenerację po dłuższym użytkowaniu.

Master Sword nie zadaje może największych obrażeń w grze, ale ma również dodatkowy atak dystansowy, co czyni go prawdziwie potężną bronią.

Na tej stronie dowiesz się, gdzie znaleźć Master Sword oraz jak wydostać go z kamienia.


Na tej stronie:


Master Sword w Breath of The Wild - lokalizacja

Master Sword nie jest trudny do znalezienia. Kiedy wyjdziesz już z początkowej lokacji, Great Plateau, możesz od razu udać się do lokacji z mieczem. Na niewiele się to jednak zda, bo do wyciągnięcia miecza wymagana jest spora liczba serc życia - szczegóły poniżej.

Master Sword znajduje się w lesie Korok Forest, do którego dotrzesz po przebyciu Lost Woods. Gdy wykonasz już tam wyzwanie w okolicznej kapliczce Keo Ruug Shrine (1), będziesz mógł wykonać do niej szybką podróż.

Po przeniesieniu się do Keo Ruug shrine, przejdź pod dużym korzeniem (2) po prawej stronie, a potem idź prosto. Po kilkunastu krokach zobaczysz miecz (3) wbity w skałę.


Jak wyciągnąć Master Sword

Po pierwszej próbie wyciągnięcia miecza, zobaczysz krótką scenę wprowadzającą. Rozpocznie się też zadanie The Hero's Sword.

Wyciągając miecz, Link będzie powoli tracił kolejne serca życia. Potrzebujesz łącznie 13 serc, aby przeżyć tę próbę. W innym przypadku wysiłek bohatera skończy się śmiercią. Liczą się tylko czerwone serca, nie żółte!

Grę zaczynasz z 3 sercami. 13 serc wymaganych do wyciągnięcia Master Sword oznacza, że musisz:

  • ukończyć 40 kapliczek Shrine (4 kapliczki to jedno serce)
  • pokonać 4 bossów Divine Beast (za każdego otrzymujesz jedno serce) i wykonać 24 Shrines
  • zdecydować się na dowolną kombinację powyższych

Jeżeli nie wiesz, jak używać ze Shrines, żeby zwiększyć liczbę serc, skorzystaj z naszego poradnika o zwiększaniu życia i Spirit Orbs.

Pamiętaj też, że możesz wymienić energię (staminę) na życie. Po wyciągnięciu miecza powrócisz po prostu do poprzedniego rozkładu.


Czym jest Master Sword

Master Sword jest jedynym mieczem w swoim rodzaju. Nigdy się nie rozpadnie i nie roztrzaska, więc będziesz miał go na zawsze.

Jest jednak pewien haczyk - po wzmożonym użytkowaniu, miecz utraci energię i eksploduje. Nie martw się jednak, bo nie oznacza to utraty przedmiotu. Przez pewien czas nie będziesz mógł jednak z niego korzystać - aż do czasu naładowania energii.

Ładowanie Master Sword trwa 10 minut. Po tym czasie znowu możesz go używać.

Teoretycznie Master Sword nie zadaje dużych obrażeń (siła wynosi 30), ale jest szczególnie skuteczny w starciu z kreaturami dotkniętymi przez tzw. Calamity (kataklizm), w tym samym Ganonem. Miecz przyda się więc w końcowych partiach gry.

Kiedy masz pełne życie, a następnie przytrzymasz R i puścisz przycisk, Master Sword wykona atak dystansowy - wystrzeli falą energii.

Więcej porad:

Spis treści: The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik i najlepsze porady

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze