Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ze szkoły do kasyna. Persona 5 Royal jest już dostępna w Game Passie

Historyczna chwila.

Persona 5 Royal, czyli usprawniona wersja hitu od firmy Atlus, trafiła na konsole nowej i poprzedniej generacji oraz PC. Tytuł znajdziemy także w bibliotece usługi Game Pass

W pewnym sensie jest to historyczna chwila. Seria Persona nigdy wcześniej nie gościła na konsolach Microsoftu, a premiera piątej części jest dopiero początkiem. W najbliższych miesiącach także Persona 3 Portable oraz Persona 4 Golden trafią na Xboxy.

Persona 5 Royal to usprawniona wersja jednego z najbardziej docenianych japońskich tytułów RPG ostatnich lat. Najłatwiejszą do zauważenia zmianą jest poprawiona grafika, która na nowszych maszynach działa w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę. W rozszerzonej edycji gry wykorzystano także bogatsze modele postaci znane z rytmicznego spin-offu Persona 5: Dancing in Starlight. Poprawiono również portrety postaci i dodano nowe efekty pogodowe.

Zmian doczekały się także fabuła oraz rozgrywka. Pewni bohaterowie, którzy w oryginale pojawiali się praktycznie znikąd, są teraz wprowadzani do historii w bardziej zrozumiały dla gracza sposób. Kary za późne chodzenie spać zostały zmniejszone, przez co można prowadzić więcej aktywności za dnia. Poprawiono starcia z niektórymi bossami, udźwiękowiono więcej dialogów, dodano 30 utworów muzycznych i nowy film otwierający grę.

Nowości jest więcej, a ponadto w planach są DLC, które mają być darmowe dla wszystkich posiadaczy Persony 5 Royal (choć obecnie nie jest jasne, czy dotyczy to także gry pobranej z Game Passa). Zagramy na konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz na PC. Niestety, posiadacze podstawowego wydania Persona 5 na PS4 nie mogą liczyć na darmową aktualizację gry do edycji Royal. Na konsolach Sony nie można też za darmo przejść z wersji PS4 na wersję PS5.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze