Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zbiórka pieniędzy na grę o Kim Dzong Unie anulowana po ataku hakerów

Dalsze prace pod znakiem zapytania.

Naśmiewanie się z lidera Korei Północnej nie popłaca. Komputery twórców platformowego Glorious Leader! o Kim Dzong Unie zostały podobno zhakowane, co zmusiło deweloperów do anulowania zbiórki na Kickstarterze.

Jak wyjaśniają deweloperzy w ostatniej aktualizacji, atak miał być inspirowany podobnym włamaniem na serwery Sony. Skasowano również dane gry, co stawia dalsze prace nad tytułem pod znakiem zapytania.

„To nie pierwszy raz, gdy jesteśmy celem z powodu Glorious Leader! Atak hakerów i groźby skłoniły nas do przemyślenia naszego dalszego zaangażowania w ten projekt” - napisano w komunikacie. „Dziękujemy naszym fanom i przepraszamy za to, że was zawiedliśmy.”

Akcję w Glorious Leader! planowano przedstawić w perspektywie 2D, a całość przypomina nieco klasyczną Contrę. Dyktator przesuwa się w prawą stronę ekranu, gęsto częstując przeciwników ogniem lub atakując z grzbietu jednorożca - najeźdźcami są oczywiście przebrzydli amerykanie.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze