Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zbieranie snów w Elden Ring. Ujawniono wycięte zadanie

Może w DLC?

Fani Elden Ring znaleźli w plikach gry niewykorzystane zadanie poboczne, w ramach którego gracz zajmowałby się zbieraniem snów przeciwników.

Całość ujawnia w materiale wideo youtuber Lance McDonald, specjalista od gier FromSoftware. Opisuje mechanikę „Dream Mists”, która – w ramach jednej z misji – pozwalała właśnie kolekcjonować sny śpiących wrogów.

Nie jest obecnie jasne, dlaczego rozwiązanie usunięto. Zwłaszcza, że prace były najwyraźniej na zaawansowanym etapie. Dość powiedzieć, że w plikach znaleźć można nawet pliki dźwiękowe z postaciami rozmawiającymi o zadaniu.

Co więcej, niektóre wersje przeciwników – jak śpiący wilk – były obecne w grze jeszcze podczas technicznych testów, kilka miesięcy przed premierą Elden Ring. Do zbierania snów służyła specjalna mikstura, „Dream Brew”.

Wraz z postępami w zadaniu zwiększała się liczba snów potrzebnych do ukończenia kolejnych etapów, z czym związane były właśnie liczne dialogi, obecne w folderach jako pliki dźwiękowe.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze