Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Żarty z „Przyjaciół” są dziś obraźliwe, bo ludzie są wrażliwsi - uważa Jennifer Aniston

„Teraz trzeba bardzo uważać”.

Aktorka Jennifer Aniston - gwiazda kultowego serialu „Przyjaciele” - stwierdziła, że obecnie trudniej jest nagrywać komedie. Według aktorki, zmieniła się wrażliwość odbiorców, co skutkuje różną interpretacją żartów. Nawet produkcja, dzięki której wypłynęła na szerokie wody, potrafi dzisiaj zniesmaczyć pokolenia młodych widzów.

- Komedia ewoluowała tak samo jak filmy - powiedziała Aniston w rozmowie z francuską agencją AFP, cytowana przez portal Variety. - Teraz jest to trochę bardziej zdradliwe, ponieważ trzeba bardzo uważać. A to nie ułatwia sprawy komikom. W końcu piękno tego gatunku polega na nabijaniu się z siebie samych i żartowaniu z życia.

Aktorka zauważa, że młodsi odbiorcy mają inną perspektywę na dowcipy ze starszych produkcji. - Jest całe pokolenie ludzi, dzieciaków, którzy teraz wracają do odcinków „Przyjaciół” i uważają je za obraźliwe. Były wątki, które nigdy nie były intencjonalne, a inne… cóż, powinniśmy byli lepiej się nad tym zastanowić, ale nie sądzę, żeby wtedy istniała taka wrażliwość jak teraz - dodała.

Aktorzy po wielu latach powrócili ostatni raz na plan, aby powspominać dobre czasy

Aniston apeluje jednak o spokój. - Każdy potrzebuje poczucia humoru! Świat potrzebuje poczucia humoru! Nie możemy traktować siebie zbyt poważnie. Szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Wszyscy jesteśmy zbyt podzieleni - oznajmiła.

Przypomnijmy, że serial „Przyjaciele” mierzył się swego czasu z falą nieprzychylnych opinii. Krytykowano twórców między innymi za brak różnorodności w obsadzie czy zbyt mocne żarty o teoretycznie homofobicznym i transfobicznym zabarwieniu.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze