Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zaprezentowano Mega Charizarda X

Nowe Mega Ewolucje w Pokemon X i Y.

Studio The Pokémon Company zaprezentowało nowe Mega Ewolucje (ang. Mega Evolution), które zobaczymy w Pokémon X oraz Y. Tym razem nową formę otrzymał popularny Charizard.

Mega Ewolucje to czasowe bonusy do statystyk, uruchamiane podczas pojedynków za pomocą Mega Kamieni (ang. Mega Stones) na w pełni rozwiniętych Pokemonach. Dla przykładu: Charizard zamieni się w Mega Charizarda Y po zastosowaniu Charizardite Y, dzięki czemu zwiększy się prędkość ataku i moc umiejętności specjalnych.

Druga opcją jest Charizardite X, zamieniające Charizarda w Mega Charizarda X. Ciało potworka zamieni kolor na czarny, płomienie staną się błękitne, a Pokémon zamieni typ a latającego na smoczy, co wiąże się z innymi zestawem umiejętności.

Oczywiście, poszczególne Kamienie korespondują z odpowiednimi wersjami gier. Stones X i Y będzie można jednak wymieniać ze znajomymi i przenosić na swoją konsolę.

Pokémon X oraz Y ukażą się 12 października, wyłącznie na Nintendo 3DS.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze