Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapowiedziano The Talos Principle 2. Kolejna porcja filozofii i zagadek

Premiera w tym roku.

Wczorajsza prezentacja PlayStation Showcase była między innymi okazją, by zapowiedzieć The Talos Principle 2, drugą odsłonę gry logicznej w perspektywie pierwszej osoby od studia Croteam.

Premiera jeszcze w tym roku, na PC (przez Steam i Epic Games Store), PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Podobnie jak i w pierwszej części, zajmiemy się rozwiązywaniem zagadek logicznych, głównie z pomocą laserów rozstawianych na trójnogach - ale nie tylko. Ponownie nie zabraknie także gęstej, filozoficznej otoczki.

„Przyszliście na świat, w którym organiczni ludzie wyginęli, lecz kultura ludzkości nadal istnieje w mieście robotów. Zostajecie wciągnięci w niesamowitą przygodę związaną z tajemniczą megabudowlą skrywającą potężne moce” - czytamy w opisie, co sugeruje bezpośrednią kontynuację.

„Im więcej odkrywacie, tym więcej pojawia się pytań o naturę kosmosu i cel istnienia cywilizacji. Niedotrzymana obietnica lepszego jutra, lęk przed powtórzeniem błędów ludzkości, wiara w rozsądek albo całkowite wyrzeczenie się człowieczeństwa: wasze wybory i sojusze wpłyną na rozwój wydarzeń” - napisano dalej.

Wachlarz dostępnych zagadek rozszerzą umiejętności prowadzonej postaci, jak manipulowanie grawitacją i przenoszenie umysłu. Nie zabraknie także nowych miejscówek do eksploracji w poszukiwaniu wyzwań, jak tajemnicza wyspa i miasto „znajdujące się o krok od zmiany paradygmatu”.

Wśród twórców powracają autorzy oryginału, w tym Jonas Kyratzes (The Eternal Cylinder, Clash: Artifacts of Chaos) i Tom Jubert (The Swapper, Subnautica), do których dołączyła Verena Kyratzes (The Hand of Merlin, Serious Sam 4). Muzykę skomponowali Damjan Mravunac (Serious Sam, The Talos Principle) oraz - gościnnie - Chris Christodoulou (Risk of Rain 1 i 2).

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze