Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapowiedziano Tactics Ogre: Reborn - remake kultowej strategii taktycznej

Premiera w listopadzie.

Nadciąga Tactics Ogre: Reborn, remake remake’u z 2010 roku. Taktyczna strategia ukaże się 11 listopada na PC (przez Steam), PlayStation 4, PS5 oraz Nintendo Switch.

Historia produkcji sięga 1995 roku, gdy premierę miało Tactics Ogre: Let Us Cling Together na SNESa (a raczej na Super Famicom, ponieważ grę wydano tylko w Japonii). Produkcja świetnie się sprzedała i zebrała ciepłe oceny, szybko osiągając kultowy status. W 2010 roku przygotowano więc remake, tym razem wyłącznie na PSP.

Czas więc na kolejny remake. Założenia pozostają bez zmian: otrzymujemy taktyczną strategię RPG, opowiadającą o walce o kontrolę nad Wyspami Valeriańskimi. Akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym, prowadząc jednostki w turach na mapach podzielonych na kwadratowe pola.

Głównym bohaterem jest Denam, którego wybory wpływają na kształt opowieści. Twórcy przygotowali liczne klasy postaci, nie brakuje też zarządzania ekwipunkiem i magii. Nowości to głównie odświeżona oprawa graficzna, choć od podstaw nagrano także ścieżkę dźwiękową, a interfejs dostosowano do współczesnych standardów. Zmodyfikowano też sztucznę inteligencję przeciwników i system awansowania jednostek.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły