Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapowiedziano stylową grę akcji Betrayer

W monochromatycznej oprawie graficznej, od twórców F.E.A.R. i No One Lives Forever.

Studio Blackpowder Games, składające się z pracowników odpowiedzialnych kiedyś m.in. za F.E.A.R. i No One Lives Forever, ogłosiło swój debiutancki tytuł - stylową grę akcji Betrayer na PC.

Cechą wyróżniającą produkcję jest nietypowa, monochromatyczna oprawa graficzna, przypominające Madworld na Nintendo Wii.

Jak informuje serwis PC Gamer, akcja rozgrywa się w 1604 roku, w amerykańskiej dziczy, pełnej brytyjskich żołnierzy, którzy powstali z okolicznych grobów. Gracz rozwiązuje zagadkę nieumarłych, szukając artefaktów rozrzuconych po czarno-białym świecie. Kluczowe obiekty podświetlane są krwistą czerwienią.

- Gdy wyłączyliśmy filtr grafiki i wróciliśmy do pełnego koloru, straciliśmy gdzieś atmosferę - mówi Larry Paolicelli, szef Blackpowder Games. - Prowadziliśmy testy i prezentowaliśmy ludziom obie wersje. Bardziej podobała się ta czarno-biała, przez to poczucie napięcia i tajemnicy.

Twórcy przygotowują kampanię dla pojedynczego gracza, obejmującą pięć godzin rozgrywki. Co ciekawe, po śmierci nie odrodzimy się automatycznie z całym ekwipunkiem, lecz będziemy musieli wrócić i przeszukać własne zwłoki.

Wczesna wersja Betrayer pojawi się w programie Steam Early Acces już 14 sierpnia, za 15 dol. (ok. 48 zł).

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze