Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapowiedziano strategię Warhammer 40,000: Storm of Vengeance

AKTUALIZACJA: To „strategiczna gra tower-defence”.

Aktualizacja: Przedstawiciele Eutechnyx poinformowali, że Warhammer 40,000: Storm of Vengeance nie należy do gatunku MOBA. Zaznaczyli, że będziemy mieć do czynienia ze „strategiczną grą tower-defence”.

Produkcje tego typu zazwyczaj stawiają gracza w roli obrońcy określonego terytorium przed atakami kolejnych fal wrogów.

*

Oryginalna wiadomość: Studio Eutechnyx nawiązało współpracę z Games Workshop, projektanci zajmą się stworzeniem gry strategicznej osadzonej w uniwersum Warhammera 40,000 - informuje Develop.

Wiele osób uważa, że Blizzard kierował się wyglądem Kosmicznych Marines podczas projektowania żołnierzy w grze StarCraft

Produkcja z podtytułem Storm of Vengeance ma trafić na PC i platformy mobilne. Nie znamy jeszcze żadnych szczegółów na jej temat. Twórcy użyli jednak określenia „strategia ze ścieżkami”, co może sugerować przynależność do gatunku MOBA, do którego należy między innymi Dota 2 czy League of Legends. Przeciwne drużyny rywalizują w tych grach na mapie z trzema wydzielonymi ścieżkami.

- Storm of Vengeance daje nam szansę na pracę z jedną z najbardziej uznanych marek w świecie gier - powiedział prezes studia Eutechnyx, Darren Jobling.

- Jestem bardzo podekscytowany współpracą z Games Workshop, pozwoli ona naszemu oddziałowi odpowiedzialnemu za platformy mobilne przybliżyć świat Warhammera 40,000 fanom na całym świecie.

Eutechnyx zajmowało się w przeszłości głównie zręcznościowymi grami wyścigowymi. Twórcy są odpowiedzialni między innymi za serię Big Mutha Truckers i NASCAR The Game. Stworzyli też wydaną w czerwcu produkcję Ride to Hell: Retribution, jedną z najgorzej ocenianych gier 2013 roku.

Warhammer 40,000 to bitewna gra strategiczna, w której używa się figurek. Uniwersum stworzone na jej potrzeby to mroczny świat science-fiction. Powstało już wiele gier wideo związanych z tą marką - chociażby uznana seria strategii Dawn of War od Relic Entertainment.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze