Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapowiedziano przygodówkę The Inner World - The Last Wind Monk

Na PC i konsole.

The Inner World od Studio Fizbin to jedna z najlepszych przygodówek ostatnich lat i fanów gatunku ucieszy zapewne wiadomość, że twórcy szykują sequel - The Last Wind Monk.

Nowa produkcja zmierza już nie tylko na PC (Windows i Mac), ale także na PlayStation 4, Xbox One oraz urządzenia mobilne (iOS i Android). Premiera w drugiej połowie przyszłego roku.

Wrócimy do krainy Asposia, w całości zbudowanej z gleby. Pod ziemią żyje cywilizacja sympatycznych istot. Do środka, przez trzy otwory, wtłaczane jest powietrze z powierzchni, napędzające wiatraki.

Wrócą dobrze znane postacie, jak Robert, Laura i gołąb Peck. Celem w The Inner World - The Last Wind Monk jest znalezienie tytułowego mnicha wiatru. Pewną innowację stanowi możliwość przełączania się pomiędzy trójką postaci.

Okazuje się, że główny bohater - Robert - ostatnie trzy lata spędził zamieniony w kamień. Do akcji ruszy więc z charakterystycznym dla siebie entuzjazmem, przysłaniającym braki w intelekcie.

„The Inner World to współczesna bajka dla dorosłych, z fantastycznymi bohaterami i ciekawą opowieścią. Jeśli nie straszne nam trudniejsze zagadki i godziny kombinowania, z pewnością warto zainteresować się produkcją” - napisaliśmy w recenzji The Inner World.

Osobno ujawniono, że posiadacze konsol PlayStation 4 i Xbox One jeszcze w tym roku otrzymają pierwszą część, więc będą mogli zapoznać się z wydarzeniami i założeniami ręcznie rysowanego świata.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze