Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapowiedziano Marvel Powers United VR i Star Wars: Jedi Challenges

Gry w technologiach VR i AR.

Disney zapowiedział Marvel Powers United VR i Star Wars: Jedi Challenges - produkcje tworzone w technologii rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej.

Daty premiery obu gier nie podano. Wiadomo jedynie, że ukażą się „wkrótce”.

Rocket Racoon, Hulk i Kapitan Marvel łączą siły

Pierwszy z wymienionych tytułów powstaje z myślą o technologii VR. Nad projektem pracuje studio twórców gogli Oculus Rift oraz amerykański zespół Sanzaru Games.

Gra pozwoli pokierować wybranymi herosami z uniwersum Marvela. Na razie potwierdzono obecność trzech postaci - Rocket Racoona ze „Strażników Galaktyki”, Hulka i Kapitan Marvel. Więcej bohaterów autorzy ujawnią w następny weekend na targach Comic-Con w San Diego.

Podczas rozgrywki maksymalnie czwórka graczy stawi czoła różnym złoczyńcom, śledząc wydarzenia z perspektywy pierwszej osoby. Zajmą się też realizowaniem przygotowanych przez deweloperów zadań.

Celem zabawy będzie osiągniecie jak najwyższego wyniku punktowego - rezultat można poprawić wykonując określone działania. Udostępniony trailer zdradza, że produkcję okraszono komiksową oprawą wizualną.

Marvel Powers United VR zmierza wyłącznie na gogle Oculus Rift.

Star Wars: Jedi Challenges bazuje zaś na technologii rzeczywistości rozszerzonej (AR). Projekt powstaje z myślą o tworzonej we współpracy z Lenovo przystawce dla urządzeń mobilnych.

Posiadany smartfon umieścimy poziomo w urządzeniu, a następnie całość założymy na głowę, by móc obserwować akcję. Wspomniana gra jest pierwszym tytułem tworzonym na nowy sprzęt.

Produkcja zaoferuje szereg wyzwań nawiązujących do „Gwiezdnych wojen”. Zaprezentowano na razie trzy - bitwy AT-AT na Hoth, zmagania w holoszachy oraz potyczki na miecze świetlne.

Opublikowany zwiastun sugeruje, że w ostatniej mini-grze otrzymamy możliwość skorzystania ze specjalnego kontrolera w kształcie ostrza używanego przez Jedi i Sithów. Nie wiadomo jednak czy gadżet znajdzie się w zestawie z przystawką.

Więcej szczegółów na temat projektu Disney zamierza ujawnić w późniejszym terminie.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze