Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapowiedziano kontynuację gry logicznej The Talos Principle

Od twórców serii Serious Sam.

Alen Ladavac ze studia Croteam w czasie wystąpienia na szwedzkich targach Nordic Game ujawnił, że trwają prace nad kontynuacją gry logicznej The Talos Principle.

Słowa dewelopera przytoczył na Twitterze Damir Durowic z czasopisma Reboot. Wpis dziennikarza powielono następnie na oficjalnym profilu chorwackiej firmy w tym samym serwisie, co zdaje się potwierdzać autentyczność zapowiedzi.

Szczegóły na temat projektu nie są na razie znane. Nie ujawniono nawet platform docelowych ani przybliżonej daty premiery.

Wykład Ladavaca poświęcony był pracom nad pierwszą częścią The Talos Principle, która na PC ukazała się w grudniu 2014 roku, a w październiku 2015 r. pojawiła się na konsoli PlayStation 4.

W grze wcielamy się w istotę zbudowaną przez sztuczną inteligencję, a naszym zadaniem jest rozwiązanie 120 zagadek logicznych, umieszczonych w ruinach starożytnej cywilizacji.

Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a całość bazuje na autorskim silniku graficznym Serious Engine 4. Scenariusz - z wyraźnie filozoficznym zacięciem - napisał Tom Jubert, odpowiedzialny wcześniej między innymi za fabułę FTL oraz The Swapper.

„Fantastyczna, poruszająca dojrzałe tematy produkcja. Zaskakuje tym bardziej, że wyszła spod rąk projektantów serii Serious Sam” - napisał Artur w recenzji The Talos Principle.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze