Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy BioShock zapowiedziany

Grę tworzy wewnętrzne studio 2K.

2K oficjalnie ujawniło, że powstaje nowa odsłona serii BioShock. Za grę odpowiada nowo utworzone, wewnętrzne studio wydawcy, Cloud Chamber. Tytuł nie zadebiutuje w najbliższej przyszłości.

Na czele zespołu stanęła Kelley Gilmore, która przez niemal 20 lat pracowała w należącym do 2K Firaxis Games. W Cloud Chamber znajdują się też deweloperzy, którzy współtworzyli poprzednie części BioShock. zabrakło natomiast Kena Levine'a, dyrektora kreatywnego pierwszej odsłony serii.

Logo studia Cloud Chamber

Zgodnie z ogłoszeniem 2K, gra będzie projektowana „jeszcze przez kilka kolejnych lat”. Nie podano platform docelowych ani przybliżonej daty premiery.

Nowo założone studio ma dwa oddziały, w Kalifornii oraz kanadyjskim Quebecu. Wygląda więc na to, że zespół jest dość spory.

Z opublikowanych przez 2K ogłoszeń o pracę wynika, że kolejny BioShock może być grą z elementami usługi - z żyjącym i wciąż rozwijanym światem oraz tzw. endgame, czyli zawartością dostępną po ukończeniu głównego wątku fabularnego.

Ostatnia odsłona serii to wydany w 2013 roku BioShock: Infinite, który przeniósł akcję nad chmury, rezygnując przy okazji z elementów zaczerpniętych z horroru i wprowadzając skomplikowaną konstrukcyjnie fabułę.

Źródło: 2K

Następnie: Samsung Galaxy S11 Plus z baterią 5000 mAh?

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze