Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapowiedziano Inheritance - DLC do polskiego horroru Layers of Fear

Wcielimy się w córkę malarza.

Przedstawiciele polskiego studia Bloober Team zapowiedzieli Inheritance - pierwsze duże DLC do wydanego w ubiegłym roku horroru Layers of Fear.

Dodatek ukaże się 2 sierpnia na PC (Windows, Max, Linux), Xbox One i PlayStation 4 w cenie 4,99 dolarów (około 20 zł).

W rozszerzeniu wcielimy się w córkę malarza - głównego bohatera podstawowej wersji gry. Twórcy obiecują, że rozgrywka nie ulegnie większym zmianom.

Ponownie będziemy więc eksplorować należącą do artysty posiadłość, odkrywając dawne wydarzenia. W czasie zabawy dziewczyna stawi czoła swojej tragicznej przeszłości i sprawdzi, czy jest w stanie wybaczyć ojcu.

W trakcie internetowego pokazu (zorganizowanego na imprezie RX) twórcy zaprezentowali obszerny fragment rozgrywki z nadchodzącego DLC, opublikowali też pierwszy zwiastun dodatku. Oba materiały dostępne są poniżej.

„Debiut Bloober Team w gatunku horrorów nie mógł być bardziej udany. Choć nie obyło się bez wad, mroczna przygoda wciąga i trzyma w napięciu” - napisał Mateusz w recenzji Layers of Fear.

Warto przypomnieć, że deweloperzy z Bloober Team pracują obecnie nad dwoma nowymi projektami - horrorami Observer oraz Medium. Ten ostatni oferować ma jednoczesną rozgrywkę na dwóch ekranach.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze