Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapowiedziano futurystyczny thriller State of Mind

Przygodówka w 3D.

Niemieckie studio Daedalic Entertainment ogłosiło na targach E3, że pracuje nad kolejną grą przygodową - State of Mind.

W odróżnieniu od poprzednich dokonań firmy w tym gatunku, postawiono jednak nie na klasyczne, ręcznie rysowane plansze w 2D, lecz na trzy wymiary i stylizowaną oprawę graficzną.

Premiera w pierwszym kwartale przyszłego roku, na PC (Windows, Mac, Linux), PlayStation 4 i Xbox One.

Akcja toczy się w Berlinie, w roku 2048. Tematem przewodnim będzie transhumanizm, czyli pogoń za następnym krokiem ewolucji człowieka. Głównym bohaterem jest dziennikarz Richard Nolan, starający się przetrwać w przeludnionym świecie, pełnym wojen i androidów.

Popularną nowinką jest wirtualne miasto CITY 5, gdzie władze chcą przenieść całą ludzkość. Podczas ładowania Nolana do rzeczywistości komputerowej dochodzi jednak do błędu, w wyniku którego nasza postać egzystuje równolegle na dwóch planach.

Dziennikarz stara się dotrzeć do swojej wirtualnej wersji i rodziny, lecz wkrótce zauważa, że może wpłynąć na losy wszystkich ludzi.

Odwiedzimy więc dwa światy, wcielając się nie tylko w Nolana, ale i w inne postacie. Nie zabraknie też wyborów moralnych w dialogach. State of Mind ma zapewnić około 20 godzin rozgrywki.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze