Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapowiedziano Disney Dreamlight Valley. „Symulator życia” ze słynnymi postaciami

Stardew Valley + Animal Crossing.

Disney inspiruje się sukcesem Animal Crossing, Stardew Valley i innych produkcji stawiających na sielankowe budowanie gospodarstwa i relacji z mieszkańcami. Zapowiedziano Dreamlight Valley.

Darmowy tytuł zaoferuje właśnie „hybrydowe” połączenie symulatora życia i gry przygodowej. Postać gracza będzie próbowała tchnąć nowe życie w idylliczną – do niedawna – wioskę, w której zapanowała jednak zbiorowa amnezja.

Zbudujemy więc relacje ze słynnymi postaciami z licencji firm Disney i Pixar, zajmując się jednocześnie hodowaniem roślin, dekorowaniem otoczenia, zbieraniem surowców w okolicznej dolinie i wykonywaniem zadań dla mieszkańców.

„Aktywności, takie jak wędkarstwo, ogrodnictwo czy gotowanie nabierają nowego znaczenia, jeśli dzielimy je z ulubionymi bohaterami” – czytamy w opisie. Z rybami pomoże więc Goody, a w kuchni - sam Remy z „Ratatouille”.

Za prace odpowiada Gameloft. Premiera wczesnej wersji latem obecnego roku, dla kupujących specjalne pakiety założycielskie. Pełna odsłona powinna ukazać się w 2023 roku, na PC i konsolach.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze