Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapowiedziano darmowe Halo Online na PC, tylko dla graczy z Rosji

Wkrótce testy beta.

Seria Halo doczeka się darmowej odsłony w postaci Halo Online. Testy tej produkcji wystartują wiosną tego roku, wyłącznie na terenie Rosji i tylko na PC.

Za prace odpowiada studio Saber Interactive, które pomagało wcześniej przy Halo: Master Chief Collection. Wydawcą jest Innova Systems.

Halo Online zadziała na zmodyfikowanym silniku Halo 3. Twórcy nie przewidują kampanii dla pojedynczego gracza - całość rozegra się w ośrodku treningowym Spartan, na pokładzie tajnej stacji kosmicznej Anvil.

Jeśli zaś mowa o ewentualnej premierze w innych krajach, to odpowiedzialne za serię studio 343 Industries nie ma zbyt wiele do ujawnienia. „Obecnie koncentrujemy się na zebraniu jak najwięcej informacji z zamkniętych testów w Rosji. Teoretycznie, wydanie gry w innych regionach wiązałoby się z wprowadzeniem specyficznych zmian, by sprostać oczekiwaniom graczy.”

Nie powinniśmy spodziewać się też konwersji na inne platformy. Halo Online „zbudowano od podstaw z myślą o PC. Nie ma planów na przeniesienie gry na Xbox One” - napisano na oficjalnej stronie serii.

Nie podano daty premiery pełnej wersji. Poniżej pierwszy trailer.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze