Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapowiedziano darmową grę edukacyjną Solidarność: Menadżer Konspiracji

Z okazji XIII Szczytu Noblistów. Jest też trailer.

Dziś o godzinie 15 odbędzie się pierwsza prezentacja darmowej gry edukacyjnej Solidarność: Menadżer Konspiracji, przygotowanej z okazji odchodów XIII Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla.

To chyba Lech Wałęsa

Projekt przygotowało studio one2tribe we współpracy z Gudejko Studio i Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

„Zadaniem gracza jest tworzenie i utrzymanie siatek konspiracyjnych, aby poprzez zdobywanie wpływu w kolejnych zakładach pracy oraz organizowanie protestów przekonać władzę do przystąpienia do negocjacji w celu dokonania zmian ustrojowych” - napisano w informacji prasowej (dzięki, Polygamia).

„Solidarność: Menadżer Konspiracji rozgrywa się w realiach historycznych lat osiemdziesiątych. Miejscem gry jest fikcyjne miasto, które ma reprezentować »PRL w pigułce«. Znajdą się w nim: stocznia, kopalnia, fabryka, redakcja gazety, uniwersytet a nawet PGR. Nie zabraknie blokowisk, sklepów, domów kultury, siedzib partii, milicji i służb bezpieczeństwa, pomników wdzięczności i parków.”

Nie znamy jeszcze daty premiery i platform docelowych. Jakość oprawy graficznej ocenić można na podstawie przygotowanego zwiastuna:

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły