Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zakończono prace koncepcyjne nad Lords of the Fallen 2

CI Games podsumowuje rok.

CI Games poinformowało, że zakończono prace koncepcyjne nad Lords of the Fallen 2, więc kontynuacja produkcji z 2014 roku wkroczy wkrótce w następny etap rozwoju.

Oznacza to pełnoprawną produkcję - tworzenie zaprojektowanych treści i mechaniki rozgrywki. Nadal nie wiemy jednak, jakie studio będzie odpowiadało za prace. Podobnie jak w przypadku pierwszej odsłony, polska firma planuje podjęcie współpracy z zewnętrznym wykonawcą, zapewniając ze swojej strony zespół producentów.

Nie wiemy jeszcze, jakie studio wyprodukuje Lords of the Fallen 2

„Podsumowując miniony rok i efekty naszej pracy nad Sniper Ghost Warrior 3, patrzymy też naprzód. Rozpoczynamy kolejne, fascynujące projekty. Zakończyliśmy już prace koncepcyjne nad drugą częścią Lords of the Fallen, która wkrótce wejdzie w następny etap rozwoju” - napisał prezes Marek Tymiński w liście do akcjonariuszy.

Jeśli o podsumowaniach roku mowa, to brak jakichkolwiek premier i intensywne prace nad wspomnianą strzelanką przełożyły się na sporą - lecz oczekiwaną - stratę finansową. CI Games w ubiegłym roku zanotowało 16,24 mln zł „pod kreską”, w zestawieniu z 7,86 mln zł straty w 2015 r.

„Rok 2016 obfitował w niezwykle istotne wydarzenia, związane z produkcją Sniper Ghost Warrior 3. Był to okres bardzo intensywnych prac, dzięki którym jesteśmy dziś w przededniu jednego z najważniejszych wydarzeń w historii naszej spółki” - zapewnia Tymiński.

„Jednocześnie dzięki doświadczeniu zdobytemu przy tym projekcie wzbogaciliśmy się o kompetencje, które otwierają przed nami nowe perspektywy do realizacji kolejnych gier” - dodaje.

Tak było w 2014 roku

Co bardzo ważne, sprzedaż pozostała jednak na podobnym poziomie: 24,23 mln zł w porównaniu z 25,02 mln zł rok wcześniej.

„Wynika to między innymi z faktu, że nasze starsze produkcje nadal cieszą się zainteresowaniem. Na koniec roku stan środków pieniężnych przekroczył 25,4 mln zł. Bezpieczna i stabilna sytuacja finansowa CI Games daje nam pełny komfort pracy nad premierą Snipera” - komentuje prezes.

Po ostatnim opóźnieniu, nową datę debiutu Sniper Ghost Warrior 3 ustalono na 25 kwietnia, na PC, PS4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze