Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zabawki i gry Disney Infinity 3.0 debiutują w sierpniu

Z postaciami ze Star Wars.

Połączenie zabawek i gry wideo - Disney Infinity 3.0 - ukaże się w Polsce już 27 sierpnia tego roku, na PC, PlayStation 3, PS4, X360, Xbox One i Wii U.

Portfele zapłaczą

Jak ujawniono już wcześniej, główną atrakcją w tej odsłonie serii jest wprowadzenie postaci z uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Zestaw startowy kosztuje w Polsce około 280 zł, obejmując kopię gry, świat Zmierzch Republiki, figurki Ahsoki Tano i Anakina Skywalkera oraz specjalny czytnik.

Najnowsza edycja będzie zawierać łącznie pięć światów - następne dokupimy osobno. Trzy bazują na „Gwiezdnych wojnach”: jeden osadzony jest w chronologii części I-III, drugi w klasycznej trylogii, a trzeci oparto na nadchodzącym filmie „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”.

Dwa pozostałe światy to lokacja oparta na nadchodzącym filmie „W głowie się nie mieści” oraz uniwersum zawierające Iron Mana, Ultrona i inne postacie Marvela.

W planach są także kolejne figurki, które przeniesiemy do gry za pomocą specjalnego portalu. To między innymi Miki i Minnie, Sam Flynn i Quorra z filmu „Tron: Dziedzictwo” czy Mulan i Olaf.

Disney Infinity 3.0 wprowadza nowe opcje w trybie Placu Zabaw, co ma ułatwić wybieranie różnorodnych gatunków rozrywki, wliczając w to platformówki, wyścigi oraz symulatory rolnictwa. Dwie kolejne pozycje w trybie wieloosobowym to przygodowa gra akcji i wyścigi gokartów.

Całość jest w pełni kompatybilna z wszystkimi figurkami i gadżetami z Disney Infinity 1.0 i 2.0.

Seria Disney Infinity to przedstawiciel gatunku „toy to life”, w którym główną atrakcją jest przenoszenie „fizycznych” zabawek do gier wideo za pomocą specjalnych portali. Liderem sprzedaży jest cykl Skylanders od Activision, a swoje plany ma także Warner Bros. - LEGO Dimensions ukaże się we wrześniu.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze