Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Za remake Dead Space odpowiada reżyser kilku części Assassin's Creed

W tym Black Flag.

Eric Baptizat jest reżyserem remake'u Dead Space. Potwierdza to - po nieoficjalnych doniesieniach i domysłach - profil dewelopera w serwisie LinkedIn, jak informuje PC Gamer.

Baptizat pracował wcześniej w Ubisofcie przez ponad dziesięć lat. Był głównym producentem lub reżyserem kilku odsłon cyklu Assassin's Creed - Black Flag, Unity czy Origins.

EA Motive zatrudniło wielu pracowników, którzy byli wcześniej związani z francuskim wydawcą. To między innymi dyrektor kreatywny For Honor czy starszy producent Watch Dogs Legion. Do zespołu dołączyło też kilku weteranów z BioWare, a nawet dyrektor artystyczny Dead Space 2.

Twórcy remake'u zaznaczyli też, że od początku prac nad nową grą konsultują się z deweloperami oryginału. Chcą pozostać możliwie jak najbardziej wierni pierwotnej wizji.

Remake Dead Space powstaje na silniku Frostbite, wykorzystywanym między innymi w cyklu Battlefield. By uniknąć ewentualnych problemów z ograniczeniami technicznymi, studio Motive zdecydowało, że produkcja trafi tylko na konsole nowej generacji oraz na PC. Data premiery remake'u nie jest jeszcze znana.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły