Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ys: Memories of Celceta zadebiutuje w Europie w przyszłym roku

AKTUALIZACJA: Premiera 21 lutego.

Aktualizacja: Firma NIS America ogłosiła, że Ys: Memories of Celceta ukaże się w Europie już 21 lutego przyszłego roku, tylko na PlayStation Vita.

Kilka dni później - 25 lutego - gra pojawi się także w dystrybucji cyfrowej w PlayStation Network.

*

Oryginalna wiadomość: NIS America wyda japońskie RPG Ys: Memories of Celceta także w Europie, na początku przyszłego roku - ujawnia informacja prasowa wydawcy. Gra ukaże się tylko na PS Vita.

Dwa tygodnie temu potwierdzono także edycję dla Stanów Zjednoczonych - ta zadebiutuje jeszcze w tym roku, w okresie świątecznym.

Memories of Celceta to nowe spojrzenie na czwartą odsłonę serii Ys. Główną postacią w nowej produkcji jest Adol Christin. Młody mężczyzna budzi się na skraju lasu, cierpiąc na amnezję. Razem z towarzyszami ruszamy na poszukiwanie własnych wspomnień.

Seria Ys powstała w 1987 roku za sprawą Ys I: Ancient Ys Vanished. Od samego początku głównym bohaterem jest najczęściej właśnie Adol Christian, młody poszukiwacz przygód.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze