Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gran Turismo 6 z transakcjami cyfrowymi

Wirtualne kredyty za prawdziwe pieniądze.

Sony potwierdziło, że Gran Turismo 6 będzie zawierało opcję zakupów przez transakcje cyfrowe. Wirtualne „kredyty” zamienimy na nowe samochody i części.

Walutę można kupić w nominałach 500 tys., 1 miliona, 2,5 mln lub 7 mln. Dla przykładu: BMW Z4 GT3 '11 kosztuje 350 tys. kredytów. Poniżej grafika z przykładowym wykorzystaniem jednego miliona:

Wydawca nie podał jeszcze cen poszczególnych pakietów w prawdziwych pieniądzach, ale część graczy martwi się już, jak system transakcji wpłynie na postępy i balans rozgrywki.

W informacji na blogu PlayStation potwierdzono także, że Gran Turismo 6 w standardowej i specjalnej edycji dostępne będzie także w wersji cyfrowej, po raz pierwszy w historii serii.

Special Edition zawiera podstawową grę, 20 dodatkowych samochodów w czterech zestawach, avatar PSN, wzory lakierów oraz dodatkowy strój i kask kierowcy. Cenę ustalono na 60 funtów (ok. 300 zł), 10 funtów drożej niż wydanie standardowe. Nie znamy jeszcze kwot w dolarach czy złotówkach.

Jeśli zdecydujemy sie na zamówienie przedpremierowe w PS Store, otrzymamy pięć samochodów w ramach „pakietu precyzyjnego”.

  • GT-R NISMO GT3 w wersji na 15 rocznicę serii
  • R8 LMS ultra w wersji na 15 rocznicę serii
  • Corvette Stingray (C7) w wersji na 15 rocznicę serii
  • Model S Signature Performance w wersji na 15 rocznicę serii
  • Viper GTS w wersji na 15 rocznicę serii

Pełna wersja gry ukaże się 6 grudnia tego roku, wyłącznie na PlayStation 3.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze