Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox zamiast Google Play i App Store. Microsoft chce otworzyć własny sklep z grami mobilnymi

Ambitne plany.

W związku ze śledztwem brytyjskiego Urzędu ds. Konkurencji i Rynków (CMA) w sprawie przejęcia Activision, wyciekają kolejne - co najmniej interesujące - plany Microsoftu. Firma zamierza stworzyć własny sklep z grami na urządzenia mobilne.

Budując na fundamentach istniejących społeczności graczy Activision Blizzard, Xbox będzie starał się dostosować Xbox Store do urządzeń mobilnych i przyciągnąć graczy do nowej platformy Xbox Mobile” - czytamy w dokumentacji. - „Odejście konsumentów od Google Play Store i App Store na urządzeniach mobilnych będzie jednak wymagało poważnej zmiany w zachowaniach konsumentów”.

Rynek mobilny stał się w ostatnich latach bardzo ważny dla Microsoftu. Już teraz gracze mogą prowadzić rozgrywkę na smartfonach i tabletach przy pomocy chmury, najwyraźniej jednak amerykańska korporacja wcale nie zamierza na tym poprzestać.

Nowa platforma miałaby stanowić bezpośrednią konkurencję dla sklepów Apple i Google, a zatem można podejrzewać, że Xbox Mobile pozwalałoby na zakup i pobieranie zawartości, a nie tylko streamowanie gier. Nie zapominajmy też, że pełna nazwa firmy, o której zakup stara się Microsoft, brzmi Activision Blizzard King.

King jest producentem ogromnej liczby gier mobilnych, które znacznie wzmocniłyby pozycję Microsoftu na tym polu. Wskazuje to także na zainteresowanie firmy z Redmond produkcja gier dedykowanych na urządzenia z systemami iOS i Android.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze