Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox sprzedał się w Japonii lepiej niż PlayStation. Po raz pierwszy od 8 lat

Choć winne są zapewne braki dostaw.

W ubiegłym tygodniu Xbox Series S sprzedał się w Japonii lepiej niż PlayStation 5. Ostatni raz do podobnej sytuacji doszło w 2014 roku, przy okazji debiutu Xbox One.

Dane są dość nietypowe i warto zauważyć, że wynikają zapewne z braku dostaw sprzętu Sony, a nie z nagłego wzrostu popularności urządzeń Microsoftu.

Jak informuje magazyn Famitsu, sam Xbox Series S (a więc z wyłączeniem modelu X) sprzedał się w ubiegłym tygodniu w nakładzie 6120 egzemplarzy. Tymczasem PS5 (już oba modele łącznie) osiągnęło wynik 2693 sztuk.

Jeśli jednak spojrzeć na dane z wcześniejszego tygodnia, otrzymujemy mocny argument przemawiający za tym, że winne są właśnie braki w dostawach. Okres 2-8 maja to bowiem niecałe 49,8 tys. PlayStation 5 oraz 10 tys. Series S.

Dla porównania, podobnie jest w przypadku Xbox Series X: zaledwie 105 sztuk w ubiegłym tygodniu, ale już 3508 tydzień wcześniej.

Microsoft nie od dzisiaj ma jednak problemy z przekonaniem graczy w Japonii do swoich produktów, więc osiągnięcie nadal jest godne odnotowania. Od czasu powstania marki Xbox, konsole z tej rodziny wyprzedziły PlayStation w tygodniowych zestawieniach Famitsu mniej niż dziesięć razy.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze