Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox Series X ze wsteczną kompatybilnością od dnia premiery. Dostęp do gier z czterech generacji

Do tego eksport zapisów gier, osiągnięć i listy znajomych.

Usługa wstecznej kompatybilności na Xbox Series X będzie dostępna już w momencie debiutu konsoli. Użytkownicy otrzymają więc natychmiastowy dostęp do gier z aż czterech generacji - najnowszej, a także Xbox One, Xbox 360 i Xbox.

Funkcję na swojej własnej konsoli przetestował już Phil Spencer, o czym poinformował w rozmowie z GameSpot.

- Chcieliśmy się upewnić, że już pierwszego dnia możemy zrealizować obietnicę kompatybilności. Grałem już w kilka gier z Xbox 360 i Xbox One na Series X właśnie po to, by zagwarantować poprawne działanie - powiedział szef działu Xbox.

Redaktorzy dowiedzieli się też, że na nową konsolę natychmiast przeniesiemy Gamerscore, listę znajomych, osiągnięcia i zapisy gier.

Jeden z dyrektorów ds. oprogramowania - Jason Ronald - podkreślił też, że przenoszenie gier z Xbox One na Series X jest trudniejsze, niż mogłoby się wydawać.

- To naprawdę dużo pracy, nawet w przypadku tytułów z Xbox One. Gry konsolowe są zazwyczaj skrupulatnie zoptymalizowane do konkretnych możliwości sprzętu, a [w przypadku Series X] mamy przecież do czynienia z nową generacją sprzętową.

Xbox Series X to pierwsza ujawniona konsola z rodziny zwanej zwyczajnie Xbox. Urządzenie ma dość nietypowy wygląd, ale jest rzekomo cztery razy mocniejsze niż One X. Premiera w okresie świątecznym 2020 roku.

Źródło: GameSpot

Następnie: Odwołana promocja Xiaomi wraca, ale w Internecie - start dzisiaj o 14:00

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze