Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox Series X w akcji - prezentacja szybkiego ładowania i wznawiania gier

Ekran wprost z konsoli.

Microsoft opublikował dwie prezentacje technologiczne Xbox Series X, demonstrujące ładowanie gier oraz funkcję szybkiego wznawiania. W materiałach brakuje samej konsoli, ale ekran nagrano rzekomo wprost z urządzenia.

Pierwsze wideo to porównanie czasu wczytywania State of Decay 2 na Xbox One X oraz Series X. Nowa konsola załadowała grę w krótkim czasie, a najmocniejszy przedstawiciel aktualnej generacji podołał zadaniu z 40-sekundowym opóźnieniem.

Materiał o szybkim wznawianiu dowidzi zaś, że konsola jest w stanie przywrócić grę w dowolnym miejscu, zapamiętując informacje o wielu tytułach jednocześnie. Do obsługi funkcji służy wygodny pasek, wysuwany z lewej strony ekranu. Wczytywanie zajmuje tylko kilka sekund i jest krótsze niż w przypadku włączenia gry na nowo.

Szybkie ładowanie wpływa oczywiście nie tylko na prędkość uruchamiania gry, ale także sprawną szybką podróż między lokacjami, które konsola musi wczytać.

Xbox Series X planowo ma zadebiutować pod koniec 2020 roku. Przez rok lub nawet dwa lata nie otrzyma jednak gier na wyłączność systemu. Wszystkie nowe produkcje ukazywać się będą również na aktualnej generacji - Xbox One.

Następnie: Xbox Series X - specyfikacja sprzętowa, porównanie grafiki z Xbox One

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze