Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox Series X/S z najlepszym debiutem w historii konsol Microsoftu

Przekonuje Phil Spencer.
  • Xbox Series X i S w dniu premiery sprzedały się lepiej niż wcześniejsze konsole Microsoftu
  • Nie ujawniono jednak dokładnych danych

Phil Spencer, czyli szef działu Xbox w Microsofcie, poinformował, że Xbox Series X/S zanotowało najlepszy debiut w historii konsol firmy.

„W 24 godziny sprzedaliśmy więcej nowych konsol, w większej liczbie krajów, niż kiedykolwiek. Współpracujemy ze sklepami, by jak najszybciej uzupełnić zapasy. Ciągle nam pokazujecie, że moc wspólnej zabawy jest ważniejsza nigdy nie była ważniejsza” - napisał na Twitterze.

Spencer nie przedstawił jednak konkretnych danych sprzedażowych. Nie jest więc jasne, który z modeli - Xbox Series X czy Xbox Series S - platformy następnej generacji cieszył się większą popularnością.

Warto jednak zaznaczyć, że nowe konsole Microsoftu zadebiutowały jednocześnie w większości krajów na świecie. To inna sytuacja niż w przypadku Xbox One, które do niektórych regionów - w tym Polski - trafiło ze znacznym opóźnieniem.

Xbox Series X i Xbox Series S dostępne są w sprzedaży od wtorku - 10 listopada.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze