Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox Series X/S po raz pierwszy wyprzedziło PS5 w Europie

Sugerują dane z 10 państw za luty.

W lutym Xbox Series X/S zdołało - po raz pierwszy od premiery next-genów - wyprzedzić PS5 na najważniejszych europejskich rynkach.

Tak wynika z cytowanego przez serwis GamesIndustry raportu sporządzonego przez firmę GSD. Dane dotyczące konsol pochodzą z dziesięciu państw w Europie: Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Włoch, Portugalii, Rosji, Hiszpanii, Szwecji i Szwajcarii.

W wymienionych krajach Xbox Series X/S w lutym sprzedało się lepiej niż PS5. To pierwszy taki przypadek od momentu debiutu obu platform, choć eksperci zwracają uwagę, że główną przyczyną jest większa dostępność Series S przy jednoczesnych brakach PlayStation 5 w sklepach.

Warto również zwrócić uwagę, że dane nie obejmują informacji z Niemiec i Wielkiej Brytanii, czyli dwóch bardzo ważnych rynków. Serwis VGC twierdzi jednak, że w ubiegłym miesiącu na Wyspach konsole Microsoftu również poradziły sobie lepiej od konkurenta Sony.

W rankingu przedstawionym przez analityków z GSD obie wymienione platformy wyprzedził Switch, który znalazł się na szczycie zestawienia. Co ciekawe, urządzenie Nintendo znalazło o 14 procent mniej nabywców niż rok wcześniej, ale o 52 procent więcej niż dwa lata temu.

Z tego samego raportu wynika, że Elden Ring jest największą premierą nowej marki w Europie od czasu wydanego w 2016 roku The Division.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze