Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox Scarlett pozwoli na rozgrywkę w 4K, ale również w 120 FPS - zapewnia Microsoft

Żadnych kompromisów.

W czerwcu poznaliśmy już pierwsze oficjalne informacje o następcy Xboksa One, ale teraz Aaron Greenberg z Microsoftu ponownie obiecuje, że konsola umożliwi rozgrywkę w rozdzielczości 4K, a także 120 FPS.

„W następnej generacji zobaczycie znaczące ulepszenie procesora, ponieważ naprawdę nie chcemy iść na żadne kompromisy, jeśli chodzi o liczbę klatek na sekundę. Tak, 4K będzie możliwe, ale tak samo będzie możliwe 120 FPS. Takiej mocy nie widuje się dzisiaj - powiedział magazynowi Xbox dyrektor naczelny działu marketingu w Microsofcie.

Niektórzy deweloperzy twierdzą, że to największy skok mocy obliczeniowej w historii

Z kontekstu wypowiedzi nie można niestety wywnioskować, czy 4K i 120 FPS będą możliwe do uruchomienia jednocześnie, jednak wydaje się to mało prawdopodobne - szczególnie przy dużych, wymagających graficznie tytułach wysokobudżetowych.

Przypomnijmy, że sama konsola wyświetli obraz nie tylko w 4K, a nawet 8K. W tym przypadku mowa zapewne jedynie o wideo - wciąż czekamy na szczegółowe informacje.

Podobnie jak Xbox Scarlett, PS5 również zaoferuje 8K, szybki dysk SSD i obsługę ray tracingu. Premiera obu konsol pod koniec 2020 roku.

Źródło: WCCFtech

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze