Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox One S ogłoszony oficjalnie

Mniejsza obudowa, większa pojemność.

Microsoft ujawnił oficjalnie istnienie konsoli Xbox One w wersji S, oznaczającej sprzęt o mniejszych rozmiarach, ale z rozbudowanymi możliwościami. Model będzie dostępny z trzema dyskami: 500MB, 1TB oraz 2TB.

Potwierdzono doniesienia, o których wstępnie informowaliśmy już wczoraj: rozmiar obudowy zmniejszono o 40 procent od dotychczasowego modelu.

Do tego obsługa rozdzielczości 4K (dla multimediów - konfiguracja sprzętowa nie ulega zmianie) i HDR oraz usprawniony kontroler (m.in. tekstura pod uchwytami pada) oraz podstawka umożliwiająca ustawienie konsoli w pionie.

Pomimo mniejszych rozmiarów Xbox One S, w środku obudowy udało się zmieścić zasilacz, dotychczas podłączany jako zewnętrzne urządzenie.

Premiera nowego modelu odbędzie się w sierpniu. Cena podstawowej wersji z 500MB dyskiem oraz odświeżonym kontrolerem wyniesie 299 dolarów, czyli ok. 1200 zł. Wersja z dyskiem 2TB już prawie 400 dolarów, czyli ok. 1600 zł.

Dostępna będzie także podstawka, która pozwoli ustawić konsole w pionie - ale również będzie to dodatkowo płatny element zestawu.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze