Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox Live pojawi się na systemach Android i iOS oraz konsoli Switch

Międzyplatformowa rozgrywka od Microsoftu.

Jak donosi portal Windows Central, Microsoft wkrótce przedstawi nowe narzędzie deweloperskie, pozwalające na wsparcie dla urządzeń z systemami Android oraz iOS, a także konsoli Nintendo Switch. Zaprezentowane zostanie w marcu podczas tegorocznego Game Developer Conference.

„Niedługo sieć Xbox Live stanie się dużo większa. Wraz z premierą naszego nowego, międzyplatformowego XDK [zestawu narzędzi deweloperskich dla Xboksa - przyp. red.], usługa - funkcjonująca obecnie na 400 mln urządzeń i trafiająca do ponad 68 mln aktywnych graczy - rozprzestrzeni się na przeszło 2 mld urządzeń” - zapowiadają przedstawiciele Microsoftu.

Rozszerzone Xbox Live pozwoli na crossplay, czyli rozgrywkę międzyplatformową i połączenie graczy korzystających z Xboksa, PC, iOS, Androida oraz Nintendo Switch. W przypadku gier na PC mowa jedynie o tytułach dostępnych w Microsoft Store.

Wkrótce z Xbox Live skorzystamy nie tylko w tytułach wydawanych przez Microsoft

Wprowadzone zostaną też funkcje pozwalające na zunifikowanie list znajomych, osiągnięć oraz klubów.

Podobny system funkcjonuje chociażby w przypadku wydanej na wiele urządzeń gry Minecraft, która wymaga zalogowania do Xbox Live podczas rozgrywki na konsoli Switch czy w wersjach mobilnych na Androidzie i iOS.

Rozszerzone funkcje są jednak rezerwowane tylko dla gier wydawanych przez Microsoft, natomiast nowa platforma rozszerzy usługi Xbox Live na większą ilość tytułów.

Więcej szczegółów poznamy już podczas GDC 2019, rozpoczynającego się 18 marca.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze

Marta Kucharska

Contributor

Komentarze