Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox Game Pass znów rozczarowuje liczbą subskrybentów

Choć jest ich coraz więcej.

To już drugi rok z rzędu, gdy liczba użytkowników Game Passa na konsolach Xbox nie spełniła oczekiwań Microsoftu. Chociaż usługa przyciągnęła nowych użytkowników, to było ich mniej niż przewidywano.

Zgodnie z oczekiwaniami firmy, liczba użytkowników Xbox Game Pass miała do czerwca tego roku zwiększyć się o około 73 procent. Wartość ta okazała się wyjątkowo nietrafiona, bowiem usługa zanotowała wzrost o zaledwie 28 procent. To już drugi rok fiskalny, w którym konsolowy wariant abonamentu wypada blado na tle swojego pecetowego odpowiednika.

Phil Spencer - prezes Xboxa - zdaje się być w pełni świadomy przyczyn takiej sytuacji. Jak bowiem sam przyznał podczas konferencji WSJ Tech Live: „Przyrost użytkowników mocno zwolnił, głównie dlatego, że na konsolach w pewnym momencie dotarliśmy już do wszystkich, którzy mogli być zainteresowani subskrypcją”. Zaznaczył również, że sam Xbox Game Pass przynosi Microsoftowi około 15 procent przychodu z działu gier i usług.

Nie zmienia to oczywiście faktu, że Game Pass wciąż stanowi ogromny procent dochodów całego działu Xboxa. Zgodnie z ostatnim sprawozdaniem finansowym Microsoftu, abonament odpowiada za około 30% całkowitych rocznych przychodów firmy z gier i usług. Z subskrypcji korzysta już ponad 18 milionów użytkowników i liczba ta wciąż - choć coraz wolniej - rośnie.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze