Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox dostanie w przyszłym roku odświeżony interfejs, testy już wystartowały

Microsoft liczy na pomysły graczy.

Microsoft zdążył przyzwyczaić do dość częstych zmian interfejsu na konsolach Xbox. Właśnie ruszyły testy kolejnej wersji systemu, która ma ukazać się w przyszłym roku.

W porównaniu do poprzednich aktualizacji przedstawiony projekt nie wydaje się drastyczną zmianą i przypomina bardziej ewolucję niż rewolucję. Na przedstawionych zrzutach ekranu widzimy przede wszystkim kolorowe kafelki, wśród których znajdziemy też nowy - dedykowany aplikacji sklepu.

Nieco przearanżowano górny rząd kafelków. Znajdziemy tam ostatnio uruchamiane gry i aplikacje, jednak zdaje się, że w nadchodzącej wersji systemu bardziej wyeksponowane będą tu gry z Quick Resume (liczba kafelków odpowiada też liczbie gier przechowywanych w pamięci konsoli). Niżej umieszczono sekcje wybranych kategorii i rekomendacji opartych na posiadanych przez nas grach.

Po lewej: propozycja nowego ekranu startowego konsoli. Po prawej: odświeżona aplikacja Cloud Gaming na SmartTV.

Kolejną zmianą jest dodanie w prawym górnym rogu ekranu skrótu do ustawień konsoli oraz okienka wyszukiwania. Jest to interesująca decyzja - wyszukiwanie dostępne jest z każdego miejsca po wciśnięciu przycisku Y na kontrolerze, a stosowna podpowiedź znajduje się już na ekranie głównym. Możliwe zatem, że Amerykanie sugerują implementację pełnej obsługi interfejsu konsoli przy pomocy myszy i klawiatury.

Odświeżenie systemu planowane jest na przyszły rok, jednak pierwsi gracze znajdujący się w programie Xbox Insider (Alpha Skip-Ahead) mogą od dziś testować zmiany. Microsoft prosi też o dzielenie się spostrzeżeniami i pomysłami, co można zrobić choćby za pośrednictwem mediów społecznościowych.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze