Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wyrdsong będzie mrocznym RPG od producenta Skyrima

O mrocznej stronie templariuszy.

Podczas prezentacji Gamescom Opening Night pokazano krótki teaser debiutanckiej gry od studia Something Wicked Games, założonego przez weteranów studia Bethesda i Obsidian. Wyrdsong będzie mroczną grą RPG.

Jak przekazali twórcy portalowi Eurogamer.net, akcja będzie osadzona w Portugalii, w czasie, gdy formował się zakon Templariuszy. Producentem gry został Jeff Gardiner, który był producentem także m.in. Skyrima oraz Falloutów 3, 4 i 76. „Wyrdsong jest nadprzyrodzoną, okultystyczną grą fantasy w historycznych realiach” - przekazał redakcji deweloper.

Twórcy zapowiedzieli też, że gra nie będzie wierna poprawności historycznej - osadzenie jej w konkretnym kraju i czasie nadaje jedynie pewien kontekst dla architektury i terenów świata gry - a gracze będą mieli pełną dowolność tworzenia postaci, od rasy po tożsamość płciową.

Gra znajduje się obecnie na bardzo wczesnym etapie produkcji i prawdopodobnie nie doczekamy się szybko premiery. Twórca zaznaczył, że zespół chce uniknąć presji i crunchu, jakie miały miejsce przy tworzeniu głośnych produkcji w poprzednim studiu.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze