Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wyniki Segi: 1,76 mln Obcy: Izolacja i 640 tys. Football Manager 2015

Firmę czeka restrukturyzacja.

Sprzedaż gier pudełkowych Segi wzrosła o 13 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem, ale cała firma spodziewa się strat i przygotowuje się na bolesną restrukturyzację.

Sonic Boom: Rise of Lyric

Japońska korporacja podała wyniki finansowe za ostatnie dziewięć miesięcy roku fiskalnego, do końca grudnia 2014 roku. Opublikowano także zweryfikowane prognozy na cały rok.

W dziale gier pudełkowych, sprzedaż horroru Obcy: Izolacja wyniosła 1,76 mln egzemplarzy. Na drugim miejscu jest Football Manager 2015 z 640 tysiącami. Niskim zainteresowaniem cieszyły się nowe odsłony serii Sonic na konsolach Nintendo - Rise of Lyric i Shattered Crystal. Łącznie sprzedano 490 tysięcy.

Sega nie podaje szczegółów, ale można przypuszczać, że mowa tu o kopiach sprzedanych do sklepów, a nie do klienta końcowego.

Firma spodziewa się, że w całym roku zanotuje stratę na poziomie 108 milionów dolarów. Słabsze wyniki skłoniły Segę do przeprowadzenia restrukturyzacji, której koszty wliczono już w tegoroczne prognozy finansowe.

Dział odpowiedzialny za gry wideo zmieni od 1 kwietnia nazwę na Sega Games, łącząc produkcję gier w pudełkach oraz wydzielony dotychczas oddział zajmujący się produktami i usługami sieciowymi. Częścią szerszych zmian będzie też redukcja etatów - pracownicy w odpowiednim wieku będą zachęcani do wcześniejszego przejścia na emeryturę.

Choć na Zachodzie Sega kojarzona jest właśnie z grami, to największą częścią działalności korporacji jest budowa i zarządzania maszynami pachinko, popularnymi w Japonii. Firma prowadzi też centra i parki rozrywki.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze