Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wymienne panele obudowy do PS5 coraz bliżej? Ujawniono patent Sony

Firma powstrzyma naśladowców?
  • Sony opatentowało boczne panele na obudowę PS5
  • Firma chce zapewne powstrzymać inne firmy przed ich produkcją
  • Takie inicjatywy pojawiały się już kilka razy

Opublikowano patent opisujący wymienne panele boczne dla konsol PlayStation 5, zgłoszony przez samo Sony.

Wniosek pochodzący z amerykańskiego urzędu patentowego ujawnił serwis OPAttack. Dokument datowany jest na 16 listopada.

Zastrzeżenie technologii może sugerować, że japońska korporacja jest gotowa na sprzedaż własnych wymiennych paneli, lub też na udzielenie licencji, by mogły uczynić to inne zainteresowane podmioty.

Oficjalny patent powinien także pomóc Sony w walce z firmami, które już wcześniej planowały budowę i sprzedaż takich gadżetów.

Ilustracje z patentu

W ubiegłym roku inicjatywa o nazwie PlateStation5.com zmieniła nazwę i usunęła część zdjęć ze strony internetowej, po interwencji prawników. Ostatecznie wszystkie zamówienia przedpremierowe na panele zostały jednak anulowane.

W lutym głośno było o kanadyjskiej firmie Dbrand, która nie tylko oferowała panele, ale także otwarcie zachęcała Sony do złożenia pozwu. W październiku właściciele działalności ostatecznie przystali na żądania japońskiej korporacji.

Twórcy bardzo szybko zmienili jednak zdanie i zapewniali, że producent PlayStation 5 nie zastrzegł projektu bocznych nakładek. Ujawniony patent sprawia, że argument ten znacznie traci na sile.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze