Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wydawca Call of Duty kolejny raz pomaga weteranom

Call of Duty Endownment poszerza działalność.

Activision ogłosiło, że w ramach programu Call of Duty Endowment dwie pierwsze organizacje charytatywne z Wielkiej Brytanii otrzymały po 30 tys. dol.

Call of Duty Endownment to fundacja non-profit, której zadaniem jest znajdowanie i dofinansowywanie najbardziej kompetentnych organizacji wspierających weteranów wojennych.

Została założona w 2009 roku przez prezesa Activision, Bobby'ego Koticka. Od tego czasu pomogła już 43 tys. amerykańskich weteranów znaleźć pracę na pełny etat.

We wrześniu ubiegłego roku Activision poinformowało, że program poszerzy swój zasięg działalności na teren Wielkiej Brytanii. Pierwszymi organizacjami, które wspomoże Call of Duty Endownment będą RFEA - The Forces Employment i Walking With The Wounded.

Activision zajmuje się nie tylko wydawaniem gier

Organizacje zostały przez koncern odznaczone Pieczęcią Wyróżnienia (ang. Seal of Distinction), co oznacza, że otrzymają po 30 tys. dolarów i możliwość ubiegania się o dodatkowe wsparcie pieniężne i doradcze.

Call of Duty Endownment czerpie środki z wielu źródeł. Gracze mogą przyczynić się do zbierania funduszy dzięki cyfrowej sprzedaży kosmetycznych elementów do Call of Duty: WW 2. Pakiet przedmiotów nosi nazwę The Call of Duty Endowment Bravery Pack, jego koszt to nieco mniej niż 5 dolarów, a zebrane pieniądze przelewane są na konto fundacji.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze