Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wydawca Arkham Knight wiedział o problemach wersji PC na długo przed premierą? - raport

Z grupy 100 testerów, 90 pracowało przy edycjach konsolowych.

Warner Bros. Interactive zdawało sobie sprawę z poważnych problemów Batman: Arkham Knight na PC już kilka miesięcy przed premierą - informuje Kotaku, powołując się na własne źródła.

Ten Batman jest chyba zepsuty.

Dziennikarze amerykańskiego serwisu rozmawiali z kilkoma osobami, z których większość to pracownicy działu kontroli jakości (Q&A, od quality assurance).

- To naprawdę niezłe ze strony WB, że udają tak wielce zaskoczonych koszmarnym stanem gry - powiedział podobno jeden z testerów wersji PC.

- Ona działała dokładnie tak samo już od miesięcy, a wszystkie problemy i błędy, które obserwujemy teraz, były takie same, niezmienione, nawet rok temu.

Ponadto, Kotaku dowiedziało się, że Rocksteady miało kłopoty z osiągnięciem dobrego stanu technicznego wersji konsolowej. Dlatego aż 90 ze 100 pracowników działu Q&A pracowało przy edycjach na PS4 i Xbox One, pozostawiając tylko grupę 10 testerów przy wersji PC.

Inny tester miał zaznaczyć, że testowanie Arkham Knight na komputerach odbywało się przy rozdzielczości 720p. Siłą rzeczy, gra działała wtedy lepiej niż przy wyższych ustawieniach.

Wielka skala projektu również okazała się problemem. Kontrola jakości była niezwykle intensywna przed premierą, ale udało się naprawiać tylko część wykrytych błędów. Przedstawiciele Warner Bros. nie chcieli podobno zatrudnić zewnętrznej firmy zajmującej się testowaniem gier, by uniknąć ewentualnych przecieków.

Przypomnijmy - ze względu na wyjątkowo zły stan techniczny produktu, Batman: Arkham Knight w wersji PC został wycofany ze sprzedaży.

Krótka przerwa? Zobacz także:

O autorze
Komentarze