Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wydano „zimowy patch” do Battlefielda 4

Lepszy kod sieciowy i nie tylko.

Strzelanka Battlefield 4 doczekała się wydania „zimowej aktualizacji” na wszystkich platformach sprzętowych.

Ale my już nie chcemy zimy

„Winter Patch” został zaprojektowany z myślą o poprawkach w kodzie sieciowym. Zmodyfikowano także tryb Squad Obliteration, który w zamyśle twórców ma stać się domyślą formą rywalizacji.

„Naszym celem w przypadku Squad Obliteration jest stworzenie czegoś szybkiego i stanowiącego wyzwanie dla graczy oraz interesującego dla oglądających” - zapewniali dwa tygodnie temu deweloperzy. Rozmiary potyczek zmniejszono więc do 5 vs 5, co ma zapewne pomóc w konkurowaniu z Call of Duty czy Counter-Strike: Global Offensive.

Inne zmiany to serwery dla nowych graczy, poniżej 10 poziomu, lepsze wykrywanie oszustów, trzy dodatkowe playlisty dla kont Premium czy usprawnienia w zastosowaniu technologii Mantle na PC. Pełną listę wprowadzanych modyfikacji znaleźć można na oficjalnej stronie.

Odpowiedzialne za grę studio DICE zapewnia, że wydany w październiku 2013 roku Battlefield 4 będzie wspierany jeszcze przez cały obecny rok, pomimo premiery Battlefield Hardline w tym miesiącu.

Ostatnią inicjatywą jest zaproszenie graczy do pomocy przy tworzeniu nowej mapy, która zostanie potem opublikowana jako darmowa aktualizacja.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze