Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wycięta misja z GTA: Vice City odkryta po 20 latach - dzięki remasterowi

Zadanie kaskaderskie.

Niemal 20 lat po premierze GTA: Vice City jeden z fanów odkrył misję, którą Rockstar wyciął z oryginalnej wersji gry.

Znaleziska dokonał youtuber Vadim M, który jest też dataminerem, a więc osobą zajmującą się wyszukiwaniem ciekawostek w plikach produkcji. Internauta pozostałości po usuniętym zadaniu zauważył w kodzie wydanego w ubiegłym roku remastera.

Co ciekawe, dane oryginalnej gry sprzed lat nie zawierają śladów związanych ze wspomnianej misji. To najpewniej oznacza, że twórcy odświeżonej wersji - bazujący na pierwotnych fundamentach tytułu - nie usunęli elementów, które Rockstar uznał za zbędne.

Youtuberowi udało się odtworzyć wyciętą misję w remasterze Vice City. W sekwencji Tommy opuszcza posterunek policji w Ocean Beach, ale odkrywa, że jest śledzony przez dwóch gangsterów, którzy podążają za nim do Malibu Club, gdzie dochodzi do strzelaniny.

Bohater ostatecznie ucieka z lokalu i wsiada do auta, którym wraz z kierowcą odjeżdża, ale dochodzi do wypadku - samochód wybucha, a mężczyźni giną.

Całość to najpewniej scena kaskaderska, w której nakręceniu mieli pomóc gracze w ramach wspomnianego zadania. Wskazuje na to odnaleziony przez Vadima dialog producenta filmowego Steve’a Scotta, który prosi Tommy’ego o przygotowanie sekwencji pościgu. Nie wiadomo jednak, czemu misję wycięto.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze