Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wyciekło Assassin's Creed Red. Akcja osadzona najpewniej w Japonii

Gra będzie częścią platformy Infinity.

Przeciek planów Ubisoftu ujawnił produkcję o kodowej nazwie Assassin's Creed: Project Red. Najpewniej mamy do czynienia z grą osadzoną w Azji - a konkretniej Japonii - która nie będzie osobnym tytułem, tylko przygodą w ramach Assassin's Creed Infinity.

Istnienie projektu wyjawił raport Kotaku, który wspomniał jedynie nazwę i Azję jako miejsce akcji. Później jednak renomowany dziennikarz Bloomberga - Jason Schreier - uściślił na Twitterze, że Project Red będzie zawarte w Assassin's Creed Infinity, a więc powstającej właśnie platformie, w ramach której będą debiutować kolejne przygody zakapturzonych zabójców.

Zaledwie siedem dni temu Jeff Grubb z Giant Bomb powiedział podczas swojego podcastu, że nadchodzące Assassin's Creed przeniesie nas do Japonii, co wydaje się być zgodne z informacjami pozyskanymi przez Kotaku.

Japonia jako miejsce akcji to marzenie fanów Assassin's Creed od wielu lat i prawdopodobnie najbardziej oczekiwany setting. Aktualnie nie wiemy, w którym wieku rozegrają się wydarzenia. Społeczność liczy zapewne na czasy feudalizmu, co nie byłoby nowością dla serii - właśnie m.in. do feudalnej Japonii przeniosło nas mobilne Assassin's Creed Memories.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze