Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wyciekł gameplay z anulowanego Scarface 2

Człowiek z blizną podbija Las Vegas.

W zeszłym miesiącu światło dzienne ujrzały grafiki koncepcyjne z anulowanej gry Scarface 2. Teraz możemy dowiedzieć się o porzuconym projekcie nieco więcej oraz zobaczyć fragment gameplayu.

Materiał zebrał youtuber Mafia Game Videos. Udało mu się skontaktować z deweloperami pracującymi nad grą. Twórcy wyjaśnili, że Scarface 2 (nazywany też Scarface Empire) został anulowany po przejęciu studia Radical Entertainment przez Activision. Wydawca miał rzekomo pracować wówczas nad zbyt wieloma grami z otwartym światem i nie był zainteresowany kolejną. Zespół został przekierowany do innych projektów, a później stworzył serię Prototype.

Akcja Scarface 2 przenosi się z Miami do Las Vegas, gdzie Tony Montana buduje nowe imperium narkotykowe pod przykrywą prestiżowego kasyna. Gameplay z wersji alfa przedstawia dynamiczny cykl dobowy, krótką strzelaninę oraz segment ucieczki przed policją.

Ciekawostką jest test animacji systemu „wskrzeszenia”. Jeśli gracz straci całe zdrowie, mógł zostać zabity przez wroga (co obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby), zebrać się na siłach i odepchnąć napastnika albo liczyć na ocalenie przez członka swojego gangu. Nie wiadomo jednak, jak ten system miał dokładnie działać.

Scarface The World is Yours trafiło do sprzedaży w 2006 roku. Gra przedstawia alternatywną wersję wydarzeń, gdzie Tony przeżył strzelaninę w rezydencji. Pozbawiony majątku i uważany za martwego musi ponownie piąć się na szczeblach przestępczej kariery. Gra zebrała mieszane noty od krytyków, ale zyskała sympatię graczy.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze