Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Współtwórca Super Meat Boy pracuje nad nową platformówką

Jeszcze bez tytułu.

Współtwórca Super Meat Boy czy The Binding of Isaac - Edmund McMillen - ujawnił nowy projekt, nad którym pracuje wraz z programistą niezależnego Closure, Tylerem Glaielem.

Produkcja - jeszcze bez tytułu - zmierza na PC (Windows i Mac), z perspektywą konwersji na konsole w przyszłości.

„Nie ma jeszcze nazwy, więc na razie ujawniamy tyle. Mogę powiedzieć, że najlepszy opis to połączenie Mega Mana i Isaaca, ale jako platformówka z precyzyjnym sterowaniem” - wyjaśnia McMillen w wypowiedzi dla Eurogamera.

Obecnie deweloper pracuje równolegle także nad The Legend of Bum-bo, czyli „losowo generowaną, turową grą logiczną RPG” w uniwersum The Binding of Isaac.

„Tworzę dwie gry na raz i nie mam pewności, która będzie pierwsza, ale jestem zadowolony z postępów przy obu” - przyznaje Edmund McMillen. „Idą łeb w łeb i pewnie opóźnimy drugi z projektów o miesiąc czy dwa, gdy jeden już się ukaże.”

Deweloper dodaje, że - pomimo podobnej stylistyki - nowa gra nie ma nic wspólnego ze światem The Binding of Isaac, Super Meat Boy czy darmowego Time Fcuk, gdzie pojawił się podobny bohater.

Jednocześnie na oficjalnym blogu studia Team Meat ujawniono kilka detali na temat Afterbirth+, czyli nadchodzącego DLC do pierwszej z wymienionych wyżej pozycji.

Nowa postać - Apollyon - wystartuje rozgrywkę z przedmiotem Void, niszczącym wszystkie obiekty ekwipunku w danym pokoju, przejmując jednocześnie ich moce. Może to przełożyć się na potężne kombinacje, ale są także minusy, jak losowe efekty i roje niebieskich much po zniszczeniu niektórych pól.

W sklepach znajdziemy także równie potężny przedmiot zwany Smelter. Jego użycie natychmiast zniszczy wszystkie przenoszone przez postać gadżety, dodając ich efekty na stałe do bohatera.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze