Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wreckreation to Trackmania w otwartym świecie od weteranów branży

Przy grze pracują twórcy m.in. Need for Speed i Burnouta.

Podczas prezentacji wydawcy THQ Nordic zobaczyliśmy zapowiedź gry Wreckreation. Tytuł przypomina kultową Trackmanię, a główną mechaniką ma być edycja świata poprzez stawianie „w locie” nowych ramp i innych obiektów.

Za produkcję odpowiada niezależne studio Three Fields Entertainment, założone przez byłych pracowników Criterion Games, pracujących wcześniej przy seriach Burtnout i Need for Speed. Zwiastun zabiera gracza do hrabstwa Sledgehammer. Spikerzy radiowi informują, że z nieznanych przyczyn w całej okolicy zaczęły pojawiać się ogromne tory wyścigowe, pełne pętli i ramp.

Kolejna scena prezentuje kilka dostępnych w grze pojazdów: wyścigówkę, współczesny samochód sportowy, klasyczny „muscle car”, ciężarówkę dostawczą oraz koparkę. W przeciwieństwie do wspominanej Trackmanii, gdzie pojazdy graczy przenikają przez siebie, tutaj zawodnicy mogą rywalizować o wiele agresywniej: możliwe jest m.in. spychanie oponentów poza trasę.

Ostatnia sekwencja pokazuje stawianie wielkiej gumowej kaczki i rampy tuż przy mecie wyścigu. Może to oznaczać, że tworzenie własnych skrótów i stawianie przeszkód dla przeciwników będzie kluczowe do odniesienia zwycięstwa w zawodach. Nie znamy na ten moment daty premiery gry. Wiadomo jedynie, że pojawi się na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S oraz Xbox One. Tytuł można dodać do listy życzeń na Steamie.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime i majsterkowicz-samouk.

Komentarze