Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wpadka Nvidii. W tle prezentacji widać wulgarny napis po polsku

Pierwowzór modelu istnieje najprawdopodobniej w Krakowie.

Nvidia opublikowała materiał, prezentujący możliwości renderowania realistycznych scen w programach 3D. Uwagę zwraca jednak tło sceny, na którym widać wulgarny napis po polsku.

Na filmie widzimy proces tworzenia realistycznej sceny, przedstawiającej sportowy samochód w zniszczonym garażu. Jak wyjaśnił prowadzący: „budynek, którego używam jako tła, powstał metodą skanowania i składa się z ponad dwóch milionów trójkątów, na które nałożono 10 zestawów tekstur w rozdzielczości 16K”.

Jak się okazuje, prawdziwy budynek służący za pierwowzór modelu znajduje się najprawdopodobniej w okolicach Krakowa, gdyż w kilku momentach wyraźnie widać w tle grafitti z wulgarnym napisem „Je*ać Krakowską Policję”. Komentarze pod wszystkimi filmami na kanale są wyłączone, zatem producent kart graficznych być może nie jest świadomy wpadki.

Źródło: Nvidia

Sam materiał dotyczył przedstawienia możliwości profesjonalnych kart graficznych serii RTX A6000. Moc układów pozwala na podgląd tworzonej grafiki z włączonym efektem śledzenia promieni w czasie rzeczywistym. Trzeba faktycznie przyznać, że nawet podczas obróbki render prezentuje się niezwykle realistycznie.

Tagi
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze