Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

World of Warcraft: Shadowlands - premiera i najważniejsze informacje

Co nowego w dodatku do WoW? Zmiany, lokacje, klasy.

World of Warcraft: Shadowlands to kolejne rozszerzenie do najpopularniejszego, największego MMO w historii. Tak jak każdy dodatek, wprowadzi wiele zmian i nowej zawartości.

Na graczy czeka mnóstwo nowych misji do wykonania, zadań do ukończenia z grupą znajomych (lub nieznajomych), fantastyczne obszary, których nigdy wcześniej nie widzieliśmy oraz rozwiązanie wątków fabularnych, które rozpoczęły się w ubiegłym roku.

World of Warcraft wciąż pozostaje MMO z abonamentem, a więc do regularnej gry wymagane jest opłacanie comiesięcznej subskrypcji, która wynosi około 45 zł.

  • Premiera: 2020
  • Platforma: PC
  • Wersja językowa: angielska
  • Producent: Blizzard Entertainment
  • Wydawca: Activision Blizzard

Data premiery i pre-order

World of Warcraft: Shadowlands ukaże się w 2020 roku - najprawdopodobniej latem lub wczesną jesienią, czyli tak, jak wszystkie poprzednie dodatki do WoW-a.

Gra jest dostępna tylko na PC i komputerach Mac, więc dodatek trafi oczywiście siłą rzeczy tylko na te platformy.

Tytuł można kupić wyłącznie za pośrednictwem sklepu Battle.net. Można już składać zamówienia przedpremierowe. Podstawowa wersja kosztuje ok. 170 zł. Wersja Heroic za 235 zł oferuje natychmiastowy dostęp do awansu postaci, a także latającego wierzchowca, z którym wiąże się zadanie, za wykonanie którego gracz otrzyma zestaw do transmogryfikacji Szaty Wiecznego Tułacza.

Jest też edycja Epic za 320 zł. Obejmuje zawartość wersji Heroic Edition oraz 30 dni czasu gry, zwierzaka Żmijowca animy, efekt Wiecznego Tułacza dla Kamienia Powrotu, a także Iluzję: Widmowy Lód - efekt kosmetyczny dla broni.

Epic Edition

Nowe lokacje i fabuła

W Shadowlands bohaterowie trafią do Krainy Cieni. To królestwo zmarłych w świecie World of Warcraft. Do zwiedzania czeka pięć nowych obszarów: promienne pola Bastionu, poorane wojennymi bliznami pola bitewne Maldraxxusu, spowita wiecznym zmierzchem Wszechknieja, przepełnione przepychem twierdze Revendreth i straszliwa Czeluść.

Pojawią się także nowe frakcje, z którymi trzeba będzie się sprzymierzyć. Konkretnie - chodzi o związanie się z jedną z czterech sekt sprawujących władzę nad nowymi obszarami Shadowlands. W miarę zdobywania poziomów reputacji u tych zakonów zdobędziemy nowe przedmioty, a nawet nowe umiejętności.

Historia skupi się na skutkach działań Sylvanas, która jednoznacznie stała się już postacią antagonistyczną i głównym przeciwnikiem. To ona otworzyła przejście do Krainy Cieni, by znaleźć w niej źródło wielkiej mocy.

W Shadowlands spotkamy różne postacie, które zmarły w przeszłości - w końcu twórcy mogli wykorzystać wprowadzenie do gry krainy umarłych, żeby umożliwić ponowne spotkania ze starymi herosami.

Shadowlands to nie tylko mroczne krajobrazy

Rozgrywka, nowości

Jedną z najważniejszych nowości w World of Warcraft: Shadowlands jest zmniejszenie maksymalnego poziomu doświadczenia. Twórcy chcą zapobiec pojawianiu się zbyt dużych liczb w statystykach, dlatego nowy poziom maksymalny to poziom 60. Przygodę w dodatku zaczniemy na poziomie 50. Obecnie maksymalny poziom to 120.

Deweloperzy chcą też przyspieszyć levelowanie. Osiągnięcie 50 poziomu po wprowadzeniu zmian ma zająć 60-70 procent mniej czasu niż rozwijanie postaci od zera do 120 poziomu przed zmianami. Twórcy chcą, by gracz otrzymywał wyraźne wzmocnienie i dobre nagrody przy każdym awansie.

Wprowadzony zostanie też zupełnie nowy obszar, do którego trafią wszystkie nowe postacie i będą odkrywać jego historię, ucząc się przy okazji gry, do 10 poziomu.

W Shadowlands nie otrzymamy żadnej nowej klasy postaci, ale wspomniane wcześniej sekty (Covenants) będą źródłem dodatkowych umiejętności. Każda sekta zaoferuje inne talenty. Przykładowo, wampiryczna frakcja Venthyr pozwoli nauczyć się teleportu na krótki dystans pod postacią mgły.

Zestawy pancerzy do zdobycia od każdej z 4 sekt

Interesującym dodatkiem jest też Wieża Potępionych. Czekają tu na nas walki z różnymi przeciwnikami i znanymi z przeszłości bossami oraz cenne nagrody. Będzie to wyzwanie w stylu gier roguelike.

Deweloperzy rozszerzą też system customizacji postaci. Pojawi się więcej opcji zmiany wyglądu bohatera w kreatorze postaci. Do tego oczywiście standardowe nowości, czyli szereg dungeonów dla 5-osobowych grup i inne drużynowe wyzwania.

Komentarze