Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

World of Warcraft: Shadowlands opóźnione

Dodatek ukaże się jeszcze w tym roku.
 • Blizzard potrzebuje dodatkowego czasu na dopracowanie Shadowlands
 • Rozszerzenie ukaże się pod koniec roku
 • Blizzard nieoczekiwanie poinformował o opóźnieniu World of Warcraft: Shadowlands, które początkowo miało zadebiutować 27 października. Twórcy obiecują, że nowy dodatek do popularnego MMO ukaże się jeszcze w tym roku, ale dokładnej daty premiery nie ujawniono.

  Przyczyną przesunięcia jest chęć dopracowania rozszerzenia. Deweloperzy mają już gotowe najważniejsze elementy - kampanię fabularną, strefy i zadania - ale po uzyskaniu opinii fanów okazało się, że szlifów i balansu wymaga jeszcze tak zwany endgame, czyli zawartość dla wysokopoziomowych postaci.

  W opublikowanym oświadczeniu autorzy podkreślają, że poczynili do tej pory duże postępy. Przyznają jednak, że sytuację komplikuje dodatkowo konieczność - ze względu na trwającą pandemię - pracy z domu.

  Ogłoszono jednocześnie, że 13 października ukaże się aktualizacja, która wprowadzi do World of Warcraft fundamenty pod nowe rozszerzenie, implementując między innymi odświeżony system rozwoju bohatera i opcje personalizacji postaci.

  O autorze

  Awatar Piotr Bicki

  Piotr Bicki

  News Editor

  Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

  Komentarze