Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

World of Warcraft: Dragonflight wprowadzi smoczą rasę oraz nową klasę

I wiele więcej.

Zgodnie z zapowiedziami, Blizzard ujawnił Dragonflight, kolejne rozszerzenie World of Warcraft. Dodatek nie ma jeszcze daty premiery. Wprowadzi nową rasę oraz region do eksploracji.

Jak można się domyślać, motywem przewodnim będzie wszystko, co związane ze smokami, co wydaje się przypominać nieco Cataclysm z 2010 roku. Legendarne Smocze Aspekty utraciły moc, proszą więc graczy o pomoc z poradzeniem sobie z nowym zagrożeniem.

W tym celu wybierzemy się do regionu Dragon Isles, podzielonego na pięć odrębnych stref pełnych zadań i innych atrakcji. W eksploracji pomogą między innymi nowe – smocze – wierzchowce. Te będą znacznie bardziej rozbudowane niż standardowe mounty, z rozwojem umiejętności i zmianą wyglądu.

Ważniejszą innowacją będzie zapewne Dracthyr, nowa rasa. Jej przedstawiciele mogą przełączać się między formą humanoidalną oraz – jakże by inaczej – smoczą. Co więcej, jedynie dracthyrowie będą mogli reprezentować nową klasę postaci – Evoker.

Archetyp dostanie dwie specjalizacje. Devastation to dps zasięgowy – pierwsza nowość w tej sferze od czasu premiery World of Warcraft w 2004 roku. Druga opcja to Preservation, koncentrująca się na talentach leczących. Zagramy zarówno po stronie Hordy, jak i Przymierza.

Sosnowiec

Do tego sporo innych, mniejszych zmian i innowacji. Blizzard szykuje spore odświeżenie systemu profesji, z dodatkowymi przedmiotami, specjalizacjami i wynajmowaniem innych graczy do pomocy. W planach jest także przebudowany interfejs, wrócą klasyczne drzewka umiejętności.

Maksymalny poziom doświadczenia zostanie podniesiony do 70. Nie zabraknie także kolejnych podziemi oraz raidu, w którym raz na zawsze poradzimy sobie z zagrożeniem czyhającym na Smocze Aspekty.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze